Rondleidingen worden doorlopend gegeven en je kan ieder moment aansluiten.
Ontdek de bijzondere geschiedenis van een gebouw dat door de jaren heen verschillende religieuze gemeenschappen heeft gediend.
Tijdens deze rondleiding maak je kennis met de geschiedenis van het pand aan de Wagenstraat in Den Haag. Het gebouw werd in de negentiende eeuw gebouwd als synagoge voor de Joodse gemeenschap. Decennia later kreeg het een nieuwe bestemming en werd het een moskee voor de Turkse gemeenschap in Den Haag.
De rondleiding neemt je mee langs de verschillende hoofdstukken uit deze geschiedenis. Je hoort meer over de Joodse gemeenschap in Den Haag, de komst van Turkse gastarbeiders en de ontwikkeling van de moskee tot de plek die het vandaag de dag is.
Ook wordt aandacht besteed aan de bijzondere kenmerken en voorwerpen in het gebouw en aan de manier waarop de ruimte tegenwoordig wordt gebruikt. Zo ontdek je hoe verschillende religieuze en culturele tradities op deze plek samenkomen.
Een bijzondere rondleiding waarin architectuur, religie, migratie en de geschiedenis van Den Haag elkaar ontmoeten.
ONLY IN DUTCH